Hnutí DUHA vítá změny na MŽP
Tisková zpráva Hnutí Duha

15.10.2002 - BRNO (Hnutí Duha ) - Hnutí DUHA dnes přivítalo změnu náměstka ministra životního prostředí odpovědného za ochranu přírody a krajiny. Libor Ambrozek z této funkce odvolal Josefa Běleho, který za přístup k řízení své části ministerstva, kroky v Národním parku Šumava a povolení dálnice přes České středohoří dostal neformální titul Ropák roku pro rok 2000.
Hnutí DUHA dnes přivítalo změnu náměstka ministra životního prostředí odpovědného za ochranu přírody a krajiny. Libor Ambrozek z této funkce odvolal Josefa Běleho, který za přístup k řízení své části ministerstva, kroky v Národním parku Šumava a povolení dálnice přes České středohoří dostal neformální titul Ropák roku pro rok 2000.
Vojtěch Kotecký z Hnutí DUHA řekl: "Doktor Miko udělal dobrý dojem jako zástupce ředitele České inspekce životního prostředí, odpovědný právě za ochranu přírody. Ministerstvo musí chránit přírodu, nikoli jako doposud ustupovat nátlaku různých lobbyistů a regionálních stranických bossů, kteří prosazují ten či onen projekt. Také musí vnést řád do správy chráněných území. Mezi první úkoly nového náměstka musí patřit nastolení pořádku v šumavském národním parku, kde se šíří holiny, krade dřevo a kácí zbytky původních pralesů. "